Tavaszdal és a Baráti Kör

Először a 2007-es városismereti versenyen használtuk fel Károlyi Fülöp Béla alkotását. Akkor az induló csapatoknak memorizálniuk kellett, és énekelni az állomásokon, vagy épp azok között a városunkat járva.

A Tavaszi szél vizet áraszt c. népdal dallamára írt szöveg, megfogalmazza Egyesületünk vágyát. Ezért is választottuk „indulónknak” ezt a 2000. húsvétján készült lokálpatrióta alkotást. (Honlapunkon egy másik, orosházi témájú alkotás is olvasható a szerzőtől. Címe: Szárnyalások a város fölött…)

Társaságunk célja, hogy felébresszük a városunkat és annak lakóit. Az Orosházi Tavaszdalban megfogalmazódik a pezsgés iránti vágy, hogy a szürke mindennapokból, értékeinket felismerve felébredjünk. Kívánjuk, hogy a benne megjelenő fohász érintse meg minden városunkban lakó szívét, a távolról jövőkben pedig élesszen rokonszenvet szeretett településünk iránt.

Szerző: Károlyi Fülöp Béla
Ének, furulya: Jankov Gyöngyvér
Zene: Feldmann Tibor

Orosházi tavaszdal

(Lassan dúdolva a Tavaszi szél dallamára)

Édes hazám, Magyarország
Világom világa
Szívem éke, gyöngyvirága
Virágom, világa.

Kies hazám, Orosháza
Virágom, világa
Ébredj, ébredj, lenne tavasz
Virágom, virága.

Ősök hite, adjon erőt
Világom, virága.
Jázminvirág borítson be
Világom, világ

Áldjon az ég minden jóval
Virágom, virága.
Orosháza, Orosháza
Világom, virága

Tavaszdal és a Baráti Kör

Először a 2007-es városismereti versenyen használtuk fel Károlyi Fülöp Béla alkotását. Akkor az induló csapatoknak memorizálniuk kellett, és énekelni az állomásokon, vagy épp azok között a városunkat járva.

A Tavaszi szél vizet áraszt c. népdal dallamára írt szöveg, megfogalmazza Egyesületünk vágyát. Ezért is választottuk „indulónknak” ezt a 2000. húsvétján készült lokálpatrióta alkotást. (Honlapunkon egy másik, orosházi témájú alkotás is olvasható a szerzőtől. Címe: Szárnyalások a város fölött…)

Társaságunk célja, hogy felébresszük a városunkat és annak lakóit. Az Orosházi Tavaszdalban megfogalmazódik a pezsgés iránti vágy, hogy a szürke mindennapokból, értékeinket felismerve felébredjünk. Kívánjuk, hogy a benne megjelenő fohász érintse meg minden városunkban lakó szívét, a távolról jövőkben pedig élesszen rokonszenvet szeretett településünk iránt.

Szerző: Károlyi Fülöp Béla

Ének, furulya: Jankov Gyöngyvér

Zene: Feldmann Tibor

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük